Biofarm Paracetamol 500 mg 10 tabl

2.29

Opis

Biofarm

pobudzenie produkcji czerwonych krwinek
, szczoteczka silikonowa dla niemowląt
, erytrytol apteka
, na alergie leki
, wrażliwe oczy
, argotiab spray
, zeel tabletki
, maxon forte opinie

yyyyy


Biofarm Sp. z o.o.ul. Wałbrzyska 1360 -198 PoznańLek należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.Lek Paracetamol Biofarm, jak każdy lek, może powodować działania niepożądane, jednak nie u każdego one wystąpią.Należy niezwłocznie przerwać przyjmowanie leku i skontaktować się z lekarzem, w przypadku wystąpienia:obrzęku naczynioruchowego czasem połączonego z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy, trudnościami w oddychaniu, nadmiernego pocenie się, nudności, spadku ciśnienia krwi, wstrząsu, wstrząsu anafilaktycznego (występują bardzo rzadko, rzadziej niż u 1 na 10000 pacjentów),reakcji uczuleniowych, w tym wysypki skórnej, swędzenia, pokrzywki (występują rzadko: u 1 do 10 na 10 000 pacjentów),wysypki skórnej lub ciężkiej reakcji skórnej objawiającej się ostrą uogólnioną wysypką krostkową lub pęcherzami i nadżerkami na skórze, w jamie ustnej, oczach i narządach płciowych, gorączką i bólami stawowymi albo pękającymi olbrzymimi pęcherzami podnaskórkowymi, rozległymi nadżerkami na skórze, złuszczaniem się dużych płatów naskórka i gorączką (występują bardzo rzadko),problemów z oddychaniem, w szczególności w przypadku, gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (występują bardzo rzadko),sińców lub krwawienia spowodowanego trombocytopenią, zaburzeniami płytek krwi, plamicą małopłytkową lub niedokrwistością hemolityczną (występują rzadko),skłonności do zakażeń i ogólnego osłabienia spowodowanego przez agranulocytozę, (występują rzadko) lub pancytopenię (występują bardzo rzadko),zaburzenia czynności wątroby, uszkodzenia wątroby, żółtaczki, martwicy wątroby(występują rzadko), hepatotoksyczność (występują bardzo rzadko),przedawkowania i zatrucia (występują rzadko),niskiego poziomu cukru we krwi (występuje bardzo rzadko),ropomoczu, ciężkiego uszkodzenie nerek, śródmiąższowego zapalenie nerek, krwi w moczu, niemożność oddania moczu (występują bardzo rzadko).Rzadko (1 do 10 na 10 000 pacjentów):zaburzenia krwi w tym leukopenia i zaburzenia czynności szpiku kostnego,drżenie, ból głowy,depresja, dezorientacja, halucynacje,zaburzenia widzenia,zawroty głowy, złe samopoczucie, gorączka, senność, interakcje z innymi lekami,obrzęk,ból brzucha, krwawienia z żołądka lub jelit, biegunka, nudności, wymioty,pocenie się,plamica.Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych):choroby skóry wywołane przez paracetamol.Lek Paracetamol Biofarm należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza i/lub farmaceuty.Dorośli i młodzież od 12 lat: 1-2 tabletki dziennie, co odpowiada (500-1000 mg paracetamolu.W razie konieczności dawkę można powtórzyć jednak nie częściej niż co 4 godziny, do 4 razy na dobę.Maksymalna dawka dobowa to 8 tabletek (4000 mg paracetamolu).Dzieci od 6 do 12 lat: 0,5-1 tabletka dziennie (nie więcej niż 10-15 mg paracetamolu/kg masy ciała).W razie konieczności dawkę można powtarzać jednak nie częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 4 razy na dobę.Maksymalna dawka dobowa paracetamolu to 60 mg paracetamolu/kg masy ciała/dobę, podawana w dawkach podzielonych.Tabletkę należy połknąć, popijając niewielką ilością płynu (najlepiej przegotowanej wody).Tabletkę można podzielić na dwie równe dawki.Przyjmowanie leku podczas posiłku może opóźnić czas rozpoczęcia jego działania.Leku nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Jeżeli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Nie stosować dawki większej niż zalecana ani stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.Paracetamol Biofarm jest lekiem, którego substancja czynna posiada działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Paracetamol stosowany jest w leczeniu bólu różnego pochodzenia o natężeniu łagodnym do umiarkowanego, w tym bólu głowy, migreny, bólu reumatycznego, bólu mięśni, stawów i kości, bólu kręgosłupa, nerwobólu, bólu menstruacyjnego, bólu zęba jak również gorączki, w tym w przebiegu przeziębienia i grypy. Stosowanie paracetamolu nie powoduje podrażnienia żołądka.Przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.1 tabletka zawiera:substancję czynną: paracetamol 500mg,pozostałe składniki: skrobia żelowana kukurydziana, powidon K30, krospowidon A, kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy 50, magnezu stearynian.Leczenie bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, w tym bóle głowy, migreny, bóle stawowe, mięśniowe i kostne, bóle reumatyczne, bóle kręgosłupa, nerwobóle, bóle zębów, bóle.Gorączka, w tym w przebiegu przeziębienia i/lub grypy.Leku nie należy podawać dzieciom w wieku od 3 miesięcy do 6 lat (dla tej grupy pacjentów są dostępne leki zawierające paracetamol w postaci farmaceutycznej przeznaczonej do stosowania u dzieci).Leku Paracetamol Biofarm nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol z uwagi na ryzyko przedawkowania i ciężkich działań niepożądanych.Należy unikać częstego stosowania leków zawierających paracetamol.Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej paracetamolu, gdyż przyjmowanie leku w większych niż zalecane dawkach może powodować ciężkie uszkodzenie wątroby.Rozpoczęcie stosowania leku należy skonsultować z lekarzem zwłaszcza w przypadku pacjentów:z zaburzeniami czynności nerek (łagodne do umiarkowanych),z zaburzenia czynności wątroby (łagodne do umiarkowanych),z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej (enzymów odpowiedzialnych za prawidłową czynność czerwonych krwinek),z uczuleniem na kwas acetylosalicylowy.Odnotowano przypadki niewydolności wątroby u pacjentów w stanach obniżonego poziomu glutationu, zwłaszcza ciężko niedożywionych, cierpiących z powodu anoreksji, posiadających niski wskaźnik masy ciała (BMI) i regularnie pijących alkohol.Stosowanie paracetamolu może zwiększyć ryzyko wystąpienia kwasicy metabolicznej, objawiające się głębokim, szybkim i utrudnionym oddychaniem, mdłościami, wymiotami i utratą apetytu, ogólnie złym samopoczuciem.Lek Paracetamol Biofarm może wpływać na wyniki niektórych badań laboratoryjnych, takich jak oznaczanie stężenia glukozy we krwi.Zastosowanie dawki leku Paracetmaol Biofarm powyżej dawki zalecanej:należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem (również gdy samopoczucie pacjenta jest dobre), z uwagi na ryzyko ciężkiego, opóźnionego uszkodzenia wątroby, co może zakończyć się przeszczepem wątroby lub nawet zgonem,przedawkowanie leku może spowodować w ciągu kilku, kilkunastu godzin nudności, wymioty, nadmierną potliwość, senność i ogólne osłabienie,w każdym przypadku przyjęcia jednorazowo paracetamolu w dawce 5g lub więcej można sprowokować wymioty, jeśli od spożycia nie upłynęło więcej czasu niż godzina, podać 60-100g węgla oraz niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.Jeżeli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku (paracetamol przenika do mleka matki w ilościach niemających znaczenia klinicznego).Paracetamol nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu w zalecanej jednostce dawkowania (lek uznaje się za „wolny od sodu”).Należy poinformować lekarza i/lub farmaceutę o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować, w szczególności o przyjmowaniu:innych leków zawierających paracetamol,inhibitorów monoaminooksydazy (MAO),metoklopramidu i domperydonu,kolestyramina,leków mogących zaburzać czynność wątroby, w tym leków nasennych, przeciwpadaczkowych, ryfampicyny, izoniazydu, zydowudyny, probenecydu,doustnych leków przeciwzakrzepowych,salicylamidu,niesteroidowych leków przeciwzapalnych.Podczas stosowania leku Paracetamol Biofarm nie należy pić alkoholu ze względu na ryzyko uszkodzenia wątrobyKofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.Przyjmowanie leku podczas posiłku może opóźnić czas rozpoczęcia jego działania.Uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku.Ciężkie zaburzenia czynności wątroby.Ciężkie zaburzenia czynności nerek.Choroba alkoholowa.