Na czym polega terapia poznawczo-behawioralna online?

Na czym polega terapia poznawczo-behawioralna online

Terapia poznawczo-behawioralna jest jedną z podstawowych metod wsparcia psychologicznego. Może odbywać się stacjonarnie lub online. Dziś popularnością cieszy się ta druga. Terapia poznawczo-behawioralna online to same korzyści i przede wszystkim gwarancja skuteczności.

Terapia poznawczo-behawioralna – co to? 

Terapia poznawczo-behawioralna zakłada, że zachowania i emocje człowieka zależą od wyuczonego schematu reagowania na sytuacje, jakie mu się przydarzają, a także od świata, jakim jest otoczony. Psycholodzy, którzy w swojej pracy prowadzą terapie właśnie tego rodzaju, podkreślają, że w przypadku zaburzeń oraz dysfunkcji zniekształceniu ulega sposób, w jaki osoba odbiera informacje ze swojego otoczenia. W związku z tym celem terapii jest rozpoznanie błędnych przekonań, a następnie zastąpienie ich nowymi, korzystniejszymi, przede wszystkim bardziej adekwatnymi. Obecnie bardzo popularna jest terapia poznawczo-behawioralna online

Czy terapia poznawczo-behawioralna online to dobry pomysł?

Psycholog poznawczo-behawioralny online prowadzi zajęcia na podobnej zasadzie, co w gabinecie stacjonarnym. Obecnie to bardzo korzystna forma prowadzenia terapii. Jest przede wszystkim wygodna zarówno dla samego terapeuty, jak i dla osoby, która tej terapii potrzebuje. Warto też dodać, że terapia poznawczo-behawioralna online jest zdecydowanie tańsza od terapii prowadzonej w gabinecie. To też niemała oszczędność dla portfela. Na taką terapię warto wybrać się, będąc w wielu sytuacjach. Na przykład mając trudności w samodzielnym rozwiązywaniu trudności w związku małżeńskim, partnerskim, czy w rodzinie. Warto, zarówno w tych, jak i w wielu innych sytuacjach skorzystać z pomocy psychologa poznawczo-behawioralnego. Zakres jego usług i tym samym pomocy jest dość szeroki. Terapia online to też komfort psychiczny. Pomaga to szczególnie osobom, które mają trudności z przełamaniem się i wykonaniem pierwszego kroku. Które nie lubią mówić o swoich problemach, słabościach. Będąc w domu, na pewno będzie im łatwiej.